Posted by panoramix7 στο Φεβρουαρίου 14, 2010

Η καρδιά του Πρωταθλητή χτυπάει ακόμα και είναι ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗ !!

37_monoi-mas

Με πειστική εμφάνιση στην Τρίπολη, ο Ολυμπιακός κέρδισε τον Αστέρα και πλέον απέχει 3 βαθμούς απο την κορυφή.
Με γκολάρες του Λούα και του Στολτίδη ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο ημίχρονο του αγώνα με 1-3.

Βλέπουμε ότι η ομάδα έχει βρεί το δρόμο της, αν και ομολογουμένως είναι λίγο αργά, και παίζει μπάλα…
Απο τα 5 της προηγούμενης αγωνιστικής, στα 3 γκολ μέσα στην έδρα του Αστέρα ο οποίος είναι μια ομάδα που δέχεται πολύ δύσκολα γκολ.
Παρόλ’αυτά ο Θρύλος κατάφερε μέσα στα πρώτα 10 λεπτά να προηγείται με 0-2 και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 1-3 το οποίο διατήρησε μέχρι και το τέλος του αγώνα.

Αξιοσημείοτο είναι και το γεγονός ότι γεμίσαμε κίτρινες για ακόμα ένα παιχνίδι…. 5 συνολικά εκ των οποίων ζήτημα να ήταν η μια…..!!!!!!

Οι παίκτες του Αστέρα διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, το οποίο όμως το είδαν μόνο οι ίδιοι και οι βάζελοι δημοσιογράφοι της NOVA, που έκαναν τον σχολιασμό του παιχνιδιού!!

Ρε ρουφιάνοι, κρατήστε τουλάχιστον τα προσχήματα και κάντε σωστή μετάδοση!!
Ακούς εκεί «Ας δούμε πάλι το πέναλτυ….!!!!!!! » Τι λέτε ρε ζώα?!  Έτσι είναι ο αντικειμενικός δημοσιογράφος?
Μήπως θα σας βόλευε να σφυρίζετε κιόλας, εκτός απο το να κάνετε «μετάδοση αγώνα», για να σιγουρευτείτε οτι θα γκελάρει ο Ολυμπιακός?

Ξεφούσκωσε το παραμύθι σας, που το καλιεργείτε τόσες αγωνιστικές, με την δήθεν άξια! Πρωταθλήτρια ομάδα του βάζελου!  Φαααααπ !

Βγήκε και ο Χελάκης αμέσως μετά και είπε ότι δεν πρέπει να κρίνουμε απο αυτό το ματς τον Παναθηναϊκό ….. Γιατί ρε Χελάκη?
Επειδή ήταν ανύπαρκτος για ακόμα μια φορά στο γήπεδο και ταπεινώθηκε στην έδρα του με 2 γκόλ και έκανε 2 ευκαρίες σε 90+ λεπτά αγώνα?  Γι’αυτό ?? Φαααααπ !
Έχει παίξει σε πολλά ματς καλύτερα και δεν θες να τους κρίνεις, για να μην τους χαλάσεις την καλή τους εικόνα ε?? Φαααααπ !
Μήπως σε βολεύει να τα λές για να πουλήσεις και στους βάζελους κανένα φύλλο ?? ΟΥΣΤ ρε !!

Για τον Ολυμπιακό το μόνο που είχες να πείς στο ημίχρονο, ήταν ότι ο Στολτίδης παρόλο που είναι γέρος!!! (τα ακριβή του λόγια) αντι για άουτ, έστειλε την μπάλα μέσα!

Πάλι κωλοτούμπες θα κάνεις στο τέλος της χρονιάς και θα τυπώνεις πανηγυρικά πρωτοσέλιδα για τον Ολυμπιακό.  Όπου φυσάει ο άνεμος είσαστε ρε ρουφιάνοι!!
Έμείς που ξέρουμε, δεν σας δίνουμε το ευρώ μας για να διαβάσουμε τις παπαριές που γράφετε…. να το πάρετε απο αλλού.

Σου βάζω λοιπόν ενα κουίζ……. » Σε ποιό μάτς απο τα 5 !! που έπαιζε με παίκτη παραπάνω, έπαιξε μπάλα ο Παναθηναϊκός….? »

Μόνο όταν κερδίζει την  ψόφια Λάρισα, που κατέβηκε με 9 ΝΕΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ, ξέρετε να θεοποιείτε τους πράσινους? Φαααααπ !
Που είναι ο Σισσέ, ο Killer τώρα??? οΕο? Φαααααπ !
Που είναι ο Λέτο…. οΕο?!
Τσακώθηκε με τον ΚαραΒΟΥΤΑ λένε και έφυγε απο το γήπεδο στο ημίχρονο?!!! Να το χαίρεστε το παλτό, τώρα που μπήκαν τα κρύα……Φαααααπ και απο κει!

Βιαστήκατε να κάνετε προπονηταρά τον Νιόπλια ο οποίος θα φύγει νύχτα όπως και ο γύφτος που είχατε πρίν.
Με γιόμες έπαιζε ο βάζελος σε όλο το παιχνίδι και οι μόνες φάσεις που πλησίαζε απειλητικά στην εστία της Καβάλας,
ήταν όταν ο Ολυμπιονίκης στις βουτιές, Καραγκούνης κέρδιζε φάουλ έξω απο την περιοχή….. Φαααααπ !

Ο Καντέ δήλωσε μετά το μάτς με την Καβάλα : «Συμβαίνουν αυτά»
Ναι ρε Καντέ, τώρα το πήρες χαμπάρι? Τα τελευταία 13 χρόνια «Συμβαίνουν αυτά», δεν σε ενημέρωσαν ? Φααααααααααπ !
Μακάρι να σε κρατήσουν και του χρόνου για να βόσκεις στην άμυνα, όπως έκανες σήμερα και να γράφουν δυό δυό τα γκολάκια….

Και που να δείς τι έχετε να πάθετε στο ΟΑΚΑ !!!
Τα 2 που φάγατε στο Καραϊσκάκη ήταν λίγα !!!